Úvod » Vína růžová » Cuvée Vera 2018


        

Cuvée Vera 2018

polosladké víno z Artvinu

akce top produkt


0x
skladem

 

běžná cena 130 Kč (5 EUR)
naše cena bez DPH : 83 Kč (3 EUR)
naše cena s DPH (21 %):
100 Kč (4 EUR)

Další z naších nových vín Cuvée Vera 2018 (Veronika). Polosladké, ale na hraně 12,4 zbytkového cukru. 10,9 alkoholu, rosé z Frankovky a Zweigeltrébe. 
Ve vínech Frankovky je obecně vždy poněkud více kyselin nežli v ostatních červených vínech a na počátku jsou i třísloviny tvrdší. Víno v přívlastkových kvalitách je vhodné do archivu.Barva typického vína je světle i tmavě rubínová s fialovými záblesky, v mladém víně je travnaté aroma, které se při zrání vína mění na ostružinové vůně, chuť je tvrdší, s čerstvou kyselinou a vyššími tříslovinami, kořenitá, ovocná, ve vyzrálých vínech hebká a sametová. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, švestky a černé třešně, jádra peckovin a skořici.
Zweigeltrebe Z odrůdy se často vyrábějí i rosé, technologie výroby často vyžaduje pouze několikahodinovou maceraci, okamžité lisování a výrobu přísně reduktivní metodou pro zachování kvality, barvy a svěžesti.

Barva odrůdového vína Zweigeltrebe je temně rubínově červená, vůně jemná, může připomínat Svatovavřinecké, objevíme v ní třešně, višně či švestky, chuť u mladého vína může být hrubší a drsná, po vyzrání velmi jemná, harmonická, s jemnou tříslovinkou a určitou přímočaře pevnou řízností. Při vysokých úrodách hroznů je víno této odrůdy hrubé, kyselejší a méně barevné. Z dobře vyzrálého hrozna však poskytuje tmavě zabarvené, granátové víno se zábleskem fialek. Aroma mladého vína se poměrně rychle zušlechťuje, víno však musí zrát v dřevěném sudu (nemusí být barikový). Po roce zrání pak překvapí ovocně kořenitou vůní a hebkou, sametovou chutí. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, višně, višňový kompot, lesní ovoce. Víno z této odrůdy je vhodné též ke scelování. Odrůdová vína jsou vhodná ke střednědobé archivaci.

Smícháním těchto odrůd vzniklo víno pro nejen letní posezení a možná Vás překvapí vůní po lesních jahodách.

M2EwZj